طبیعت آمریکا از آسمان !

طبیعت آمریکا از آسمان !

ایالات متحده یکی از وسیع ترین کشورهای جهان محسوب شده که بین دو اقیانوس اطلس و آرام قراردارد. این کشور پهناوردارای طبیعتی متنوع از بیابان های بی انتها تا جنگل های انبوه ، دریاچه های بی شمار ، رودخانه های خروشان ، کوهستان های مرتفع ، مراتع سرسبز و دشت های آباد است. جیم وارک عکاس هوایی آمریکایی عکس هایی را برای انتشارات وایت استار تهیه کرده است. این عکس های هوایی به خوبی چشم اندازهای منحصر بفردی را از این گستره پهناور نشان می دهند. از مجموعه عکس هایی هوایی جیم وایت از طبیعت ایالات متحده 10 عکس را انتخاب کرده ایم. طبیعت آمریکا از آسمان. 25 آبان 88 . منبع : وایت استار. گزارش : بهرام افتخاری.

منظره باشکوه ودیدنی آبشار نیاگارا در مرز بین آمریکا و کانادا.

مناظر طبیعت آمریکا تنها منحصر به پارکهای طبیعی نمی‌شود. هر ایالت جاذبه‌ها و شکوه خود را دارد. تصویر یک مزرعه آمیش در ناحیه لنکستر در ایالت پنسیلوانیا.

منظره بدیع مونیومنت ولی واقع در جنوب ایالت یوتا و شمال ایالت آریزونا. این منطقه جزو یک ناحیه حفاظت‌شده سرخ پوستان ناواخو بر روی فلات کلرادو است.

منظره تماشایی دریاچه‌ای کوهستانی در قلب پارک ملی بلسیئر در مرز بین ایالت مونتانا و کشور کانادا.

تصویر زیبایی از رودخانه کوتینای که نامش را از یک قبیله سرخ‌پوستی گرفته و از ایالت بریتیش کلمبیا در کانادا سرچشمه می‌گیرد و سپس ایالت‌های مونتانا و آیداهو را می‌پیماید.

منظره بدیع دریاچه های کوچک که توسط درختان انبوه در منطقه کوهستانی گرین مونتاینز در ایالت ورمونت احاطه شده است.

تصویری از صخره‌های عمودی هالف دام و ال کاپیتان در پارک ملی یوسیمیت در ایالت کالیفرنیا.

تصویری از جزایر مردابی دلتای می‌سی‌سی‌پی در ایالت لوئیزیانا که در صورت بالا آمدن آبها اولین مناظری هستند که ناپدید خواهند شد.

منظره پارک طبیعی ایوربلادز در نزدیکی اورلاندو در ایالت فلوریدا که به زیبایی یک تابلوی نقاشی است.

تصویری بدیع از دریاچه بزرگ نمکی واقع در ایالت یوتا در نزدیکی سالت‌لیک سیتی که مساحتی بیش از 4 هزار و 400 کیلومتر را می‌پوشاند.

 

/ 1 نظر / 11 بازدید
نازنین

سلام خوشحال می شم به وبلاگ منم سر بزنید اگه دوست داشتید تبادل لینک کنید به من خبر بدید